Ogólne informacje na temat egzaminu zawodowego: egzamin_zawodowy.ppsx

Technikum informatyczne - SOiSK

W związku z faktem, że często materiały mogę udostępniać w formie elektronicznej, poniżej zbieram linki do plików dostępnych na naszym serwerze. Ponieważ często są to skany obrabiane ocr-em, mogą występować literówki. Mam jednak nadzieję, że będzie to mimo wszystko dodatkowa pomoc dydaktyczna:

Dla klasy I:

19.10- utwórz skrypt zamykający system po upływie podanego czasu. Musisz zastosować zmienną przez "set /p czas=podaj czas wyłączenia w sekundach" zmienna zapisywana jest jako %czas%. Komendę wyłączającą komputer musisz znaleźć sam(-a). Pamiętaj, że wymaga jednak parametru -t.

Pobierz skrypt ile dni i dokonaj modyfikacji. Przetestuj działanie, znajdź takie rozwiązanie, aby niezależnie od daty program prawidłowo przeliczył dni. Przypominam, że generował błędy, szczególnie jeśli data urodzin była z 2010 i 2011 roku. Skrypt

Dla klasy II:

Dla klasy III:

Technikum informatyczne - Egzamin zawodowy

W tym dziale chciałbym zamieścić materiały przydatne do egzaminu zawodowego technik informatyk. Na początek zachęcam do zapoznania z procedurami. W pierwszym linku do strony OKE w Warszawie warto także śledzić wszelkie ogłoszenia, tam też znajdziecie we wrześniu informacje o Waszym egzaminie.

Poradnik udostępniania folderów systemu Windows XP (artykuł z Microsoft) dla tych, którzy nie pamiętają można znaleźć na stronie

Najczęściej występujące zadania na etapie praktycznym egzaminu

Technikum informatyczne - Praca stypendialna Daniela Leszczyńskiego

W roku szkolnym 2011/2012 Daniel Leszczyński przygotował w ramach pracy stypendialnej poradniki i tutoriale na temat wykorzystania pakietu Adobe. Oto efekty pracy Daniela:

• Usuwanie Zbędnych elementów
  • Efekt 3D
  • Opcje mieszania
  • Retusz fotografii
  • Tworzenie renderów
  • Fotomontaż
  • Tworzenie pędzli
  • Tworzenie wzorów